ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5911533
*
nr 591 1533
Spegel
Sekelskifte 1900, 52x35
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2009
kl 19:15:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 21:46:16
1
100 kr
27/7 15:32:58
2
150 kr
27/7 19:09:18
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 591 1533
Spegel
Sekelskifte 1900, 52x35
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/7 21:46:16 | 1 | 100 kr |
| 27/7 15:32:58 | 2 | 150 kr |
| 27/7 19:09:18 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



